Силна детонација во Белград: Коларов пристигнува во Звезда!

Црвена звезда има сериозни амбиции за следната сезона. „Црвено – белите“ по освојувањето на двојната круна, синоќа го официјализираа трансферот на стандардниот австриски репрезентативец Александар Драговиќ, на кој најверојатно ќе му се приклучи и Александар Коларов.

Поранешниот капитен на репрезентацијата на Србија си заминува од Интер летово и тој сигурно ќе се појави на летните подготовки на Црвена звезда. Коларов прифатил договор од околу 600.000 евра, а најверојатно ќе потпише двегодишен договор.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.