Се „тресе“ кошаркарска Шпанија: Адам Ханга го замени дресот на Барса со тој на – мадридски Реал!

Адам Ханга ги шокираше навивачите на Барселона откако одлучи по завршувањето на договорот со Каталонците да ја прифати понудата на омразениот Реал Мадрид, со кого ќе потпише тригодишен договор, пренесуваат шпанските медиуми.

Унгарскиот репрезентативец ги договорил условите со „кралевите“. Ханга од 2017 година го носеше дресот на „блауграна“, а преходно беше член на Манреса и на Басконија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .