Се прекинува кошаркарското првенство во Италија, без публика – нема профит!?

Кошаркарското првенство во Италија би можело да биде прекинато, откако сопствениците на клубовите размислуваат да ја прекинат сезоната.

Причината е едноставна, дури 50 отсто од профитот на клубовите им е од продажбата на билетите, во момент кога е забрането присуство на публика поради пандемијата предизвикана од корона – вирус.

Останува да видиме каква одлука ќе донасат клубовите раководството на федерацијата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .