Се поголеми шпекулации: Сари на клупата на италијански великан!

Маурицио Сари по завршувањето на минатата сезона беше сменет од тренерската позиција во Јувентус, а „старата дама“ на негово место го донесе легендарниот Андреа Пирло.

Искусниот Сари сега би можел повторно да седне на клупата на еден од најголемите клубови на Апенините – Фиорентина.

Италијанските медиуми тврдат дека Џузепе Јакини ќе си замине од клубот, а на негово место ќе седне токму 61 – годишниот Сари.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .