Се повлече човекот поради кој настана големото непријателство помеѓу Конор и Хабиб

Рускиот ММА борец, Артем Лобов (35) одлучи да ја заврши професионалната кариера, откако пред неколку денови беше поразен во бокс без ракавици од Денис Беринчик. Русинот во центарот на вниманието поради фактот дека беше спаринг – парнер на Конор Мекгрегор.

Токму поради Лобов настана големото непријателство помеѓу Хабиб Нурмагомедов и ирскиот суперстар. Потсетуваме, Хабиб пред една борба во Њујорк имаше жесток судир со Лобов во еден хотел.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .