СЕНЗАЦИЈА ОД ОГРОМНИ РАЗМЕРИ: Ѓоковиќ ПОНИЖЕН, доживеа КАТАСТРОФАЛЕН пораз од аутсајдерот Сонего!

Вечерва се случи најголемото тениско изненадување годинава, откако најдобриот тенисер на светот и прв фаворит на АТП Виена Новак Ѓоковиќ беше елиминиран од италијанскиот тенисер Лоренцо Сонего кој го доби Србинот со неверојатни 2:6 и 1:6!

Ѓоковиќ беше непрепознатлив, а на 42 – тенисер на АТП ранг листата успеа да му земе мизерни три гема! Не паметиме кога последен пат некој аутсајдер успеал вака да го понижи Ѓоковиќ…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .