Сензација на Островот: Тухел го враќа Салах во Челси?

Уредникот на угледниот германски „“ Кристијан Фалк тврди дека е точна информацијата дека менаџерот на Челси, Томас Тухел е заинтересиран на „Стемфорд бриџ“ да го врати Мохамед Салах.

Египѓанецот веќе четири сезони е прв стрелец на Ливерпул и дефинитивно е помеѓу најдобрите фудбалери во Европа и светото, а своевремено една сезона помина и во дресот на „сините“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .