Селекторот на Данска: Тешко се прифаќа пораз кој се случил на ваков начин

Фудбалската репрезентација на Данска синоќа беше поразена во полуфиналето на ЕВРО 2020 од селекцијата на Данска.

Селекторот на Данците, Каспер Хјумланд не го криеше разочарувањето поради поразот, кој пристигна на скандалозен начин – преку сомнителен пенал, а претходно имало и причина за прекин на натпреварот, затоа што во тој момент имало две топки на теренот.

„Пет секунди пред Стерлинг да претрча му кажав на четвртиот судија дека има уште една топка на теренот. Тешко се прифаќа ваков пораз. Не е проблемот поразот, туку на кој начин е до него дојдено“, изјави Хјумланд.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.