Селекторот Брестовац го скрати списокот: Без Ристовски против Финска и Швајцарија!

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац, изненадувачки се реши да се откаже од Борко Ристовски за стартот на квалификациите и дуелите со Финска и Швајцарија.

Предност пред Ристовски добија Никола Митревски, Мартин Томовиски и Марко Кизиќ. Првиот меч Македонија го игра на 04.11 против Финска на домашен терен, а вториот се игра три дена подоцна на гости кај Швајцарија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .