СЕКОЈА ЧЕСТ! Борац со фантастична најава пред гостувањето во Белфаст! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Борац од Бања Лука во четврток гостуваат во Белфаст против Линфилд во мечот од 2. претколо од Конференциската лига. Клубот од Бања Лука ги воодушеви навивачите, но и спортските медиуми од регионот со фантастичната најава за мечот против Северно Ирците.

Видеото покажува како навивачите на Линфилд веруваат во пласман во следната фаза, а тогаш во пабот во Белфаст влегуваат фудбалерите на Борац на чело со капитенот и легенда на клубот Стојан Врањеш…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.