Сега е стварно крај: Робен ја заврши кариерата!

Легендарниот холандски фудбалер Арјен Робен (37) и дефинитивно ја заврши кариерата. Одличниот дриблер ја прекина кариерата и во 2019 година, меѓутоа одлучи да се врати во матичниот Гронинген, во чиј дрес и ја заврши кариерата.

„Драги љубители на фудбалот. Одлучив да ја завршам професионалната кариера. Ова беше тежок избор и сакам да им се заблагодарам на сите кои од срце ми даваа поддршка“, порача Робен.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .