„Светот знае дека Трамп победи“: Луда порака на мечот Евертон – Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Неверојатни сцени се случуија во Ливерпул каде на мечот од англиската Премиер лига помеѓу Евертон и Манчестер јунајтед, каде над култниот „Гудисон парк“ прелета авион со порака за контроверзните избори во САД, каде и после четири дена не се знае победникот.

„Цел свет знае дека Доналд Трамп победи“, гласеше пораката.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .