Свемир! Спектакуларно изгледа новиот „Сантијаго Бернабе“ (ВИДЕО)

Култниот мадридски стадион „Сантијаго Бернбе“, по завршувањето на реновирањето ќе изгледа навистина спектакуларно!

Реновирањето започна во 2019 година, а фудбалерите на Реал Мадрид натпреварите ги играа на „Алфредо Ди Стефано“. Според проценката, треба да биде готов за неколку месеци кога се очекува „кралевите“ повторно да истрчаат на „Бернабе“.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.