Сари ќе биде новиот тренер на Рома

Раководството на Рома дефинитивно донесе одлука да се раздели со Пауло Фонсека кој на крајот од сезоната по се изгледа ќе ја напушти тренерската функција во клубот, а негова замена ќе биде добро познато лице во италијанскиот фудбал – Маурицио Сари.

Поранешниот тренер на европските гиганти Наполи, Челси и Јувентус е главен фаворит за нов тренер на „римската волчица“. Рома наводно веќе решила да го постави за прв тренер, па останува да видиме дали искусниот стратег ќе се пресели во Рим.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.