Само што потпиша за Реал, Алаба доживеа ГОЛЕМ пех!

Реал Мадрид доби големо засилување со ангажманот на Давид Алаба, кој пристигна од минхенски Баерн како слободен играч. Сепак, австрискиот репрезентативец веднаш се соочи со пех, а „кралевите“ потврдија дека на последното тестирање бил позитивен на корона – вирус…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .