Само што потпиша за Реал, Алаба доживеа ГОЛЕМ пех!

Реал Мадрид доби големо засилување со ангажманот на Давид Алаба, кој пристигна од минхенски Баерн како слободен играч. Сепак, австрискиот репрезентативец веднаш се соочи со пех, а „кралевите“ потврдија дека на последното тестирање бил позитивен на корона – вирус…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.