Само бод за Атлетико кај Бетис, Реал и Барса им дишат во врат на „јорганџиите“! (ВИДЕО)

Фудбалерите на мадридски Атлетико одиграа нерешно на гостувањето во Севиља кај Бетис (1-1) и сега имаат само бод предност во однос на градскиот ривал Реал и два бода повеќе од Барселона на осум кола до крајот.

За Чоло Симеоне мечот не можеше да почне подобро, откако Јанис Караско ги донесе во водство во петата минута. Сепак, Бетис израмни на 1-1 преку Кристијан Тело петнаесетина минути подоцна, а овој резултат ќе остане до крајот на натпреварот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .