Роналдо: Тестовите за корона се сра*е!

Првата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо и понатаму е позитивен на корона – вирус, а Португалецот сега се јави од својот дом во Торино преку социјалните мрежи за да им порача на навивачите дека одлично се чуствува.

„Се чуствувам добро и здрав сум! Напред Јуве“, напиша Роналдо, а во коментар го кажа своето мислење за вирусот.

„ПЦР тестовите се сра*е“, додаде Португалецот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .