Роналдо му честиташе на Нејмар: Само небото е граница!

Легендарниот Роналдо му честиташе на Нејмар на се што покажа во дресот на бразилската репрезентација. Напаѓачот на ПСЖ пред неколку дена го престигна Роналдо на вечната листа на стрелци.

„Нејмар играм ногу, асистира, дрибла, постигнува голови. Небото е граница. Летај, момче! Како во убава приказна живееш. Комплетен си и се позрел играч. Поднесувањето на притисокот на теренот е некогаш по предизвикувачки од самата топка. Продолжи да веруваше во својот инстикт затоа што талентот никој не може да ги го одземе. Многу рекорди треба да бидат соборени. Горд сум што ги гледам Бразилците на врот“, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .