Романо потврди – Јунајтед доби ОГРОМНО засилување!

Манчестер јунајтед жестоко влезе во летниот преоден рок, па после ангажманот на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд, „ѓаволите“ сега се пред потпис и со францускиот дефанзивец на мадридски Реал, Рафаел Варан, потврди угледниот италијански новинар Фабрицио Романо.

Двата клуба веќе дојдоа до договор, а Французинот од претходно ги имаше договорено личните услови со клубот од „Олд трафорд“. Неофицијално, Јунајтед на Реал ќе му исплати околу 45.000.000 евра.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.