Роланд Гарос втора година по ред пролонгиран

Вториот Гренд слем турнир во сезоната, славниот Роланд Гарос, ќе биде пролонгиран за седум денови, соопштија организаторите.

Најдобрите тенисер и тенисерки во светот, еден од најважните турнири во овој спорт ќе го започнат на 30. мај во Париз.

Причината за ваквата одлука на организаторите е затоа што француската Влада размислува да ги врати навивачите на спортските борилишта, па така ако се биде во ред, и Роланд Гарос ќе се одигра со навивачи на трибините.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .