Реми во Бергамо: Аталанта и Интер ги поделија бодовите! (ВИДЕО)

Тоа што се случи во Рим во дуелот помеѓу Лацио и Јувентус, се случи и во Бергамо. Аталанта на домашен терен ремизираше со милански Интер (1-1).

„Нероаѕурите“ први поведоа со голот на аргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез во 58. минута. Сепак, тренерот на Аталанта, Џианпјеро Гасперини ја погоди измената кога во игра го внесе рускиот фудбалер Алексеј Миранчук кој во 79. минута постигна гол за конечни 1-1.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .