Му ја „залепи“: Реркодната вечер на Нено ќе се памети и по страшната „банана“! (ВИДЕО)

Најдобриот македонски кошаркар, Ненад Димитријевиќ синоќа имаше рекордна вечер во поразот на Јувентуд од Уникаха. Нено мечот го заврши дури со 27 постигнати поени, но потег на вечерта беше „бананата“ која му ја додели на противничкиот кошаркар…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .