Реал поготвен да се раздели со две ѕвезди

Според зборовите на шпанските медиуми, Реал од Мадрид е подготвен да се раздели со Еден Азар и Герет Бејл, нормално ако пристигне понуда која ќе ги задоволи нивните критериуми.

Јасно е дека и „кралевите“ не ги одмина финансиската криза, па по заминувањето на Серхио Рамос и Рафаел Варан, тие сакаат да ги решат и големите договори на двајцата, па затоа нема да биде изненадување ако Бејл и Азар ги гледаме во други дресови идната сезона.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.