Реал во Франција ја пронајде замената за Модриќ

Реал Мадрид полека се подготвува за живот без Лука Модриќ за кој се најавува дека летово ќе го напушти „Сантијаго Бернабе“.

Според информациите на шпанските медиуми, тренерот на „кралевите“ Зинедин Зидан замената ја пронашол во својата Франција.

Станува збор за одличниот фудбалер на Олимпик од Лион, Хусем Ауар за кого заинтересиран е и италијанскиот првак Јувентус.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .