Реал води, кој друг ако не Бензема (ВИДЕО)

Во дербито на петото коло од групната фаза на ЛШ, Реал Мадрид на домашен терен го пречека ПСЖ. „Кралевите“ поведоа во 17. минута по една убава акција по десната страна, а стрелец на погодокот беше Бензема.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .