Рафа падна во Мадрид: Зверев за прв пат го совлада Надал на земја!

Германскиот тениер Александар Зверев го победи Рафаел Надл со 2-0 во сетови и така се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Мадрид.

Зверев го совлада „кралот на земјата“ со 6-4, 6-4 за час и 46 минути, а за финалето ќе се бори против Австриецот Доминк Тим кој преходно го совлада Иснер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .