Рамос го напушта Реал Мадрид?

Серхио Рамос се наоѓа на излезна врата од Кралскиот клуб, по недоразбирањата кои ги има со управата на мадридскиот клуб. Неговиот договор истекува ова лето, но нема никакви најави ни индикации за негово продолжување.

Според гласините раководството му замерува на капитенот што одбил намалување на платата од 30% поради пандемијата. Рамос исто така не го прифатил трендот на клубот каде на играчите постари од 30 години им даваат само едногодишен договор, тоа веројатно ја прелило чашата и Рамос дефинитивно ке го напушти кралскиот клуб.

За Реал М настапува од делачната 2005 година и има одиграно 469 натпревари и освено 9 пехари.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.