„Разочарав, жал ми е“

Легендарниот швајцарски тенисер, Роџер Федеер не го криеше разочарувањето поради елиминацијата на стартот на турнирот во Женева, каде што беше поразен од искусниот шпански тенисер Пабло Андухар.

„Очекував многу повеќе од самиот себе. Не одиграв добро во клучните моменти од натпреварот. Организаторите беа многу среќни што дојдов овде да играм, но јас ги разочарав. Жал ми е…“, изјави 39 – годишниот тенисер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .