Пјаниќ се откажа од милиони само за да потпише во новиот клуб

Босанскиот репрезентативец, Миралем Пјаниќ по се изгледа ќе се врати во Торино и повторно ќе го облече дресот на најтрофејниот италијански клуб – Јувентус.

Наводно, преговорите помеѓу Јуве и моменталниот клуб на фудбалерот од средниот ред Барселона се закажани за денеска, а двете страни сакаат трансферот да се реализира.

Но, затоа да се случи ќе треба Пјаниќ да прифати намалување на платата. Тој во Барса заработува околу 8.500.000 евра годишно, додека во Јуве ќе заработува 3.000.000 евра помалку, што значи 5.500.000 евра на годишна база.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .