ПСЖ ја изнајмил Ајфеловата кула за 10. август

Францускиот првак ПСЖ, наводно ја изнајмил култната Ајфелова кула за 10. Август, а причина за ова по се изгледа ќе биде промоцијата на Лионел Меси.

Ова го откри шпанскиот новинаер Жозе Алварез, кој тврди дека Меси ќе биде представен пред симболот на Париз. Интересно, последен пат кога ПСЖ ја изнајмија Ајфеловата кула беше во 2017 година кога го претставија Нејмар.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.