Просинечки: За жал не сме подготвени за меч каков што е Звезда – Динамо

Роберт Просинечки, легендата на Динамо Загреб и на Црвена звезда изјави дека двата клуба ги смета како свои, но исто така кажа дека никој не е подготвен за ваков натпревар.

„Ми се јавија 100 луѓе. На море сум, одмарам. Ние не сме подготвени за ваков натпревар. За жал, тоа му е на секој јасно. Што треба јас да кажам. Кој е подобар? Кој ќе помине понатаму? Единствено што можам сега да кажам е дака Легија и Шериф се сериозни пречки. Треба прво нив да ги поминеме“, изјави популарниот „Жути“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .