Промени во Милан: Малдини и Бобан пред отказ

Италијанските медиуми пишуваат дека извршниот директор на Милан, Иван Газидис размислува да им додели отказ на спортските директори на „росонерите“ Паоло Малдини и Ѕвонимир Бобан.

Според него, тие се најголемите виновници за слабиот старт на сезоната на великанот од Милано. Милан после 13. коло во италијанската Серија А се наоѓа на катастрофалната 12. позиција со освоени 14 бода.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .