Промашување на годината на фудбалерот на Валенсија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Валенсија во моментов на свој терен играат против Челси, во петото коло од групната фаза од Лигата на шампионите. Фудбалерот на домаќините Максиј Гомез имаше можност да го донесе својот тим во водство, сепак тој ја промаши топката иако сите очекуваа сигурен погодок.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .