Проблеми за Јуве пред ептен тешкото гостување во Бергамо: Роналдо надвор од тимот

Тренерот на долгогодишниот италијански шампион Јувентус, Маурицио Сари за медиумите кажа дека нема да смета на најдобриот свој фудбалер Кристијано Роналдо, на ептен тешкото гостување кај Аталанта во Бергамо.

„Нема проблеми помеѓу мене и Роналдо. Нашиот однос е нормален. Тој ќе одмори и нема да настапи против Аталанта. Сакам да биде 100 проценти подготвен за мечот против Атлетико Мадрид“, изјави Сари.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .