Проблеми за Јувентус: Миралем Пјаниќ се повреди!

На синоќешниот натпревар помеѓу Босна и Херцеговина и Италија (0-3), повреда заработи најдобриот фудбалер на Босанците, Миралем Пјаниќ. Поради тоа тој ќе го пропушти мечот против Лихтенштајн.

Ова ќе биде голем проблем за Јувентус ако се утврди дека се работи за посериозна повреда. Веќе познато е дека Пјаниќ е еден од најклучните фудбалери на „старата дама“, а кога тој не е во составот италијанскиот шампион секогаш има проблеми.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .