Проблеми за Клоп: Фабињо ќе паузира еден месец

Европскиот шампион Ливерпул во средата вечер одигран нерешено на домашен терен против Наполи (1-1). На овој меч повреда заработи фудбалерот од средниот ред на „црвените“ Фабињо, а според последните информации, Бразилецот ќе паузира еден месец.

Тој ги истекнал лигаментите на зглобот и затоа ќе биде надвор од составот во следниот период. Фабињо е еден од најважните фудбалери на Клоп сезонава, а на 19 мечеви постигна еден гол и подели две асистенции.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .