Проблеми за Вардар: Васоски суспендиран два натпревари!

Еден од главните виновници за одличната сезона на Вардар, тренерот на клубот Александар Васоски доби два натпревари суспензија за исклучувањето на натпреварот од 14. коло на гостувањето против Струга Трим Лум.

Дисциплинската комисија при ФФМ одлучи да го казни Васоски со два натпревари и тој нема да биде во можност да ги води своите играчи на мечот против Шкупи на домашен терен и на гостување кај Силекс во Кратово.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .