Прво коло и одма шок: Тим сензационало елиминиран од Андухар!

Двократниот финалист на Ролан Гарос, Доминик Тим сензационало беше елиминиран во првото коло од парискиот гренд слем турнир, откако загуби од шпанскиот ветеран Пабло Андухар со 2:3 во сетови (4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4).

Шокот е уште поголем ако се знае дека Австриецот водеше со 2:0 во сетови, но Андухар успеа да се врати и на крајот да победи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .