Првиот обид на Челси за Киеза: Јувентус ги одби МИЛИОНИТЕ!

Познатиот новинар на угледниот германски „Bild“, Кристијан Фалк денеска откри дека европскиот првак Челси доставил понуда до Јувентус за Федерико Киеза.

Наводно клубот од Лондон и понудиле на „старата дама“ дури 100.000.000 евра, но од Торино веднаш ја одбиле понудата. Киеза одигра страшно Европско првенство, а со Италија се закити со европската круна.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.