Прашањето веќе не е кој е најголем, туку каде е крајот

Српските медиуми не ја кријат среќата по новата Гренд слем титула на Новак Ѓоковиќ со која се израмни со големите ривали Роџер Федерер и Рафаел Надал на вечната листа по број на Гренд слем трофеи, па сега сите имаат по 20.

Во морето од добри текстови на српските колеги дефинитивно во како еден од најдобрите е тој на „Mozzartsport“ кој можете да го прочитате ОВДЕ.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .