Потсети на своите најдобри денови: Мареј се расплака откако ја освои првата титула по тешката повреда! (ФОТО) (ВИДЕО)

Еден од најдобрите тенисери во последната деценија, Енди Мареј ја освои првата титула по операцијата поради тешката повреда на колкот. Тој во голем стил се врати во финалето против Станислас Вавринка и со пресврт стигна до титулата на АТП- турнирот во Антверп, Белгија.

Поранешниот светски број 1, победи со 2-1 во сетови (3-6, 6-4, 6-4). Мечот траеше речиси два и пол часа, а за Британецот ова 46. титула во кариерата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .