Потег на сезоната: Кавај Ленард со НЕСТВАРНО забивање преку Клeбер! (ВИДЕО)

Првата ѕвезда на Лос Анџелес Клиперс, Кавај Ленард вечерва направи потег за кој уште долго ќе се зборува. Ленард во првиот меч од плејофот против Далас Маверикс го стави на „постер“ противничкиот кошаркар Клебер…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.