Потврдено: Конате – нов фудбалер на Ливерпул!

Како што се најавуваше, Ливерпул денеска го потврди ангажманот на фудбалерот на РБ Лајпциг, Ибрахима Конате. Францускиот 22 – годишен дефанзивец на „Енфилд“ пристигнува во трансфер вреден околу 34.000.000 фунти, а со „црвените“ потпиша долгогодишен договор.

Конате преку социјалните мрежи му се заблагодари на германскиот бундеслигаш за четирите години поминати во Лајпциг.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .