После поразот во дербито Мурињо направил скандал

Жозе Мурињо со пораз дебитираше во големото дерби на Рим, откако неговата Рома беше поразен од најголемиот ривал – Лацио (3-2). На Португалецот тешко му паднал поразот, а после натпреварот направил скандал во прес – центарот на „Олимико“.

Имено, на Мурињо му сметал начинот на кој Лацио го организирал пресот како домаќин на натпреварот.

„Сакам да зборам со новианрите, а тие тоа не се“, викал Мурињо кон делегатот на Серија А и во тој момент покажал кон новинарите на Раи и Скај Спорт.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.