После капитенската лента во Белград, Роналдо сега го фрли дресот на Јувентус (ФОТО)

Фудбалерите на Јувентус денеска без поголеми проблеми ја совладаа Џенова (3-1), но во центарот на вниманието повторно беше Кристијано Роналдо, кој денеска немаше свој ден, а својата огорченост ја покажа по завршувањето на натпреварот, каде според пишувањата на италијанските медиуми го фрлил дресот на Јувентус…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .