После капитенската лента во Белград, Роналдо сега го фрли дресот на Јувентус (ФОТО)

Фудбалерите на Јувентус денеска без поголеми проблеми ја совладаа Џенова (3-1), но во центарот на вниманието повторно беше Кристијано Роналдо, кој денеска немаше свој ден, а својата огорченост ја покажа по завршувањето на натпреварот, каде според пишувањата на италијанските медиуми го фрлил дресот на Јувентус…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.