Легенда на Ливерпул со прогноза каде ке заврши Арсенал во Премиер лигата оваа сезона

Џон Барнс даде своја прогноза за тоа на кое место Арсенал ќе ја заврши оваа сезона во Премиер лигата. Арсенал се разбуди од сонот и конечно ги прокнижи првите бодови против Норвич.

“Се надеваме дека тоа може да ги разбуди затоа што се добар тим и имаат добри млади играчи. Би сакал Емил Смит-Роу и Букајо Сака да бидат поистакнати оваа сезона, бидејќи не сакате вашите млади англиски играчи да играат во тим кој се мачи, затоа што нивната самодоверба може да настрада.”

“Арсенал нема да биде во Топ 4. Треба да се надеваат дека можат да завршат меѓу шесто и осмо место, но тоа зависи од нивната самодоверба во следните неколку недели и резултатите што ќе ги постигнат.” истакна легендата на Ливерпул.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .