Покетино: Тотнем со Мурињо може до трофеј

Поранешниот тренер на англискиот премиерлигаш Тотнем, Маурицио Покетино смета дека клубот од Лондон може да стигне до трофеј преводен од сегашниот менаџер Жозе Мурињо.

„Се надевам и верувам дека овој одличен тим може да освои трофеј со Мурињо. Цел клуб и навивачите тоа го заслужуваат“, кажа Покетино.

Аргентинецот додаде дека финалето на Лигата на шампионите било врвот на неговиот Тотнем.

„После финалето веќе немав енергија ниту сила, едноставно тоа беше врвот на мојот Тотнем“, заврши Покетино.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .