Покетино: Нема да биде неуспех ако не ја освоиме титулата

Вечерва во последното коло од Лига 1 ќе се одлучува шампионот на Франција. ПСЖ ќе се надева на кикс на првопласираниот Лил кој гостува кај Анжер, но исто така „светците“ ќе мораат да го совладаат аутсајдерот Брест, исто на гости.

Трнеерот на ПСЖ, Маурицио Покетино смета дека нема да биде неуспех дококолку францускиот првак не ја одбрани титулата.

„Кога екипа како ПСЖ, која игра во сите натпреварувања не победи, тоа е секогаш големо разочарување. Ова е повеќе разочарување, него неуспех. Зборот „неуспех“ е прегласен“, кажа Покетино.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .