Покеровски (ВИДЕО)

Полскиот репрезентативец, Роберт Левендовски синоќа имаше натпревар за паметење. Напаѓачот во убедливата победа на Баерн Минхен над Црвена звезда (0-6), даде дур четири погодоци и на Звезда и го нанесе најтешкиот пораз во историјата, кога станува збор за европските натпреварувања.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .