Познат новиот селектор на Холандија

Искусниот тренер Луис ван Гал по трет пат во својата кариера е селектор на фудбалската репрезентација на Холандија, потврдија од федерација на оваа земја.

Ван Гал веќе беше селектор на Холандија од 2000 до 2001 година и од 2012 до 2014 година. Холанѓанецот кариерата ја започна во далечната 1986 година како асистент во АЗ Алкмар, а беше тренер и на Ајакс, Барселона, Баерн, Манчестер јунајтед…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.